VASİYETİMDİR

MESUT TİM

2017 MART ayında KADAVRA BAĞIŞI yaptığımdan dolayı ölümümden sonra işe yarar organlarım hemen alınacak ve ihtiyacı olanlara bağışı yapılacak.
Kalan KADAVRAM ise EGE ÜNİVERSİTESİ ANATOMİ ANA BİLİM DALI BAŞKANLIĞI’nca özel bir metodla muhafaza edilip en az 10 – 15 sene tıp öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla KADAVRA olarak kullanılacaktır.
Bunun için yaptığım bağışla ilgili olarak üzerimde taşıdığım KADAVRA BAĞIŞ KARTI üzerimdedir.
Bu karta bakarak gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum.
Bu demektir ki ben öldükten sonra yok 7’si, yok 40’ı, yok 52’si, yok sene-i devriyesi vs. gibi şeylere hiç gerek yok.
Çünkü hiç defin / gömü olmayacağı için – bunları istemeyen bir kişinin bu tür şeyleri de istemeyeceği malum – bu tür şeylere de hiç gerek olmayacak.
Geride kalan mallarım diyeceğim…
Eminim hiçbir şeyim kalmayacak.
Belki bir emekli maaşım. Henüz emekli olmadım, belki o zamana kadar emekli olurum.
Onun da zaten ölümümden sonra kesilmesini vasiyet ediyorum.
Kalan giysilerim belki olur belki olmaz…
Olsalar da epey yıpranmış olur büyük bir olasılık.
O giysilerin de yakılarak imha edilmesi daha doğru olur.
Ben öldükten sonra eminim arkamdan -çok değerli bir insandı, sağlığında iken onu anlayamadık, ona destek olamadık – vs. tarzı sözler çok söylenecek, biliyorum.
Önemli değil…
Tek üzüntüm, başlattığım çalışmaların sürüp sürmeyeceği…
Eminim bu vasiyetim üzerine biri çıkar da…
BEN YAPTIĞIN ÇALIŞMALARI SENİN GİBİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİM der.
Diyen olmazsa, bileceğim ki BENDEN SONRA BÜTÜN BU ÇALIŞMALAR SONA ERECEK.
Ne yapalım, bu da bizim kaderimizmiş deriz…
Zaten ölmüş olacağım için yapabileceğim bir şey olmayacak o saatten sonra.
Kimseyi de mecbur etmeye hakkım yok.
Ola ki birkaç kişiye birkaç kuruşluk borcum kalmış olabilir.
Artık onlar da hakkını helal eder inşallah…

BU YAZIMI VASİYET OLARAK KABUL ETMENİZİ RİCA EDİYOR VE ÖLÜMÜMDEN SONRA SİZİN GEREĞİNİ YAPACAĞINIZA İNANIYORUM…

Sevgimle…

MESUT TİM – KİTAP BABA…

NOT: Harun Kolçak’ın ölümünden sonra onun VASİYETİ diye bir yazı dolaşmaktadır. Eminim kendisinin haberi bile yoktu bu durumdan. Ben ise tamamen kendi hür irademle yazdığım bu VASİYETİ şimdiden paylaşmayı uygun gördüm. Akıl sağlığım yerinde, merak etmeyin… Ölünceye kadar da yaşayacağım… DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR…

3 thoughts on “VASİYETİMDİR

  1. Yetişme sürecinde edindiğimiz yanlış duyguların, düşüncelerin ve davranışların hepsini olmasa bile, bazılarını saptayıp, uğraşıp aşabilmeliyiz. Köklü bir dönüşüm yapamasak bile, kısmi dönüşümde kendimizi yaratıcı, üretken, mutlu ve uyumlu yapabiliriz. Dolayısıyla da yaratıcı, üretken ve mutlu yaşam sürmemizi sağlayabiliriz. Çünkü beynimizde birkaç yüz türü olan yaklaşık yüz milyar nöron sürekli olarak yeni bakış açısı için bağlantılar yapabilmektedir. Nöronlar elektrokimyasal bilgi işleme makineleridir, bu makinelerin bağlantılarını değiştirmek için gayret gösterdiğimiz müddetçe duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımız da değişecektir. Beyin kimyasındaki ufak değişiklikler ya da elektrik aktivitesindeki küçük oynamalar kesinlikle inanılmaz gibi görünen güçlü kişilikler ortaya çıkarabilir. E.Ü: Tıp fakültesi Anatomi Anabilim Dalına beden bağışı da yapan Sayın Mesut Tim beyin, köy kütüphaneleri oluşturma alanındaki gayretleri de her türlü takdirin üzerindedir. Yaşamdayken enerjisini öğretim ve eğitime sunarken, ölüm durumunda bedenini öğretim ve eğitime vasiyet etmektedir. Kendisine sağlıklı uzun ömürler ve başarılar diliyorum.

  2. Bende kendimi kadavra olarak Tıpbin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla bağışta bulunmak istiyorum ama. kadavrayi daha sonra ne yaptıklarıni merak ediyorum.

    1. İyi akşamlar Ahmet Bey… Teknoloji gelişti… Plastizasyon sistemi ile cansız bedenin et, kemik hali 10 yıl süreyle bozulmuyor… Belki bu daha da gelişecek… Et, kemikten ayrılmasından sonra iskelet de özel bir madde ile kaplanıp sonsuza kadar ders materyali olarak kullanıyor… Özel bir isteğiniz varsa onu da belirtebiliyorsunuz… Ayrıntılı konuşmak için beni arayabilirsiniz… 0533 030 91 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.