DÜŞLER GERÇEK OLDU

MESUT TİM / timmedya

Düşler Deryası Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Karşıyaka Belediyesi Sanat Galerisi’nde İLKLER sergisi açıldı. 25 Mart Pazartesi günü açılan sergi 30 Mart Cumartesi gününe kadar ziyarete açık kalacak.
Sanatçı Tangöze Selma Dursun’un eserlerinden oluşan Deri El Sanatları sergisi Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar tarafından açıldı.
Sanata bambaşka bir boyut kazandıran deriden mamul eserler ve deri üzerine resim çalışmaları, eski Anadolu medeniyetlerinde de günlük yaşamın bir parçası idi.
Kaybolmaya yüz tutmuş bu sanatı tekrar gündeme taşıyan sanatçı Tangöze Selma Dursun öğrencilerinin de eserlerinin bulunduğu bu serginin konumunda Türkiye’de bir ilk olduğunu söylerken, sanata farklı bir bakış açısı getirdiklerini ifade etti. Dursun “Sergimizin adı KADINCA YANSIMALAR – Deri El Sanatları Sergisi. Deri işleme erkek egemen bir sektör olarak bilinir. Biz kadınlar olarak deriye duygularımızla ve yüreğimizle dokunduk. Ona naif bir şekilde sanatsal değer kattık. Umarım açtığımız bu yolda hem değer kazandırır hem de bu sanata gönül verecek yeni sanatçıların yetişmesine örnek oluruz” dedi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar açılış konuşmasında bu serginin açılışını yaptığı son sergi olduğunu ancak bundan sonra da sanatsal faaliyetlere katılacağını ve destek vereceğini söyledi.
Çalışmalar üzerinde ayrıntılı bilgi almak isteyen olursa derneğin facebook sayfasından kendilerine ulaşabilirler.

One thought on “DÜŞLER GERÇEK OLDU”

 1. Sayın Mesut Tim bey ve mesai arkadaşları .
  Görsellerimizin yayını ve Sergimize iştirak etmenizden onur duyduk .
  Her zaman sanat ve eğitime katkılarınızdan dolayı sonsuz teşekkür ederiz.
  Düşler Deryası Kültür Sanat ve Eğitim Derneği ve Tangöze Selma Dursun ,
  Ömer Levent Dinçer ve Ben Ahmet Türkoğlu saygı ile kuşaklar. Selamlarımızı sunarız .
  Sanat yolculuğunda yanımızda dostça kalınız
  Ahmet Türkoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.